Utazós játékaink

Korábbi ígéretemhez híven szeretném megmutatni nektek, hogy mi milyen játékokat viszünk magunkkal, ha hosszabb útra indulunk. Ezekkel a repülőn és az autóban is nagyon jól el tudnak játszani a gyerekek, vagy éppenséggel mi is be tudunk csatlakozni, ha igénylik. Szerintem nem kell túl sok játékkal készülni egy utazásra, hiszen a kevesebb néha több és nem mellesleg egy kisebb táskában is elférnek. 

Az abszolút nyerő, ami tényleg soha nem hiányozhat, az a matricás füzet. Nálunk már szinte hagyománnyá nőtte ki magát, hogy minden út előtt választhatnak egy-egy darabot, ki munkagépeset, ki állatosat szokott, legalábbis eddig ez volt a tendencia. De utazott már 1000 db unikornis is a wizzair járatán, gond nélkül átjutottak az átvilágításon 😅. Szerencsére azt szeretik, amiben jó sok matrica van, úgyhogy még a visszaútra is jut ragasztani való. 

A matricások mellett a különféle foglalkoztatókat is kedveljük, főleg azokat amelyek letörölhetőek és újra használhatóak. Így tudnak cserélni is, és egymásét is meg tudják csinálni, ezzel máris két legyet ütünk egy csapásra. 

Jó ideje beléptünk már a kártyajátékok világába is, jelenleg az UNO, a Lengemesés és villamosos - vonatos "fekete Péter", valamint a közlekedési táblás memória a favorit. Ezek is szintén családosan is játszhatóak és a táskában sem foglalnak nagy helyet. 

Anno barátnőmtől kaptunk egy kisvakondos kirakós könyvet, az szinte mindig velünk jön, van benne pár sor mese is, de a lényeg a Kisvakond. Már van plüssben, fajátékban, könyvben, ő az egyik kedvenc mesefigurájuk. 

Egy-egy könyvet is magunkkal viszünk az utazásokra, hiszen az esti mese ott sem maradhat el, de út közben is elő szoktuk venni. Ezek általában mindig az aktuális kedvenceik. Ha jól sejtem idén Rumini lesz a befutó, mert most éppen az ő kalandjait olvassuk, és bevallom nem csak a gyerekek várják mindig a folytatást 🫣.

Az Agymenők kártyasorozatai közül is bekerül pár darab a táskába, ezeken különféle kérdések, feladványok vannak. Már annyiszor játszottuk, hogy kívülről tudják a kérdéseket és sokszor már csak azt vesszük észre, hogy egymással játszanak. Egyikük a kérdező, mint egy kis tanító néni, a másikuk pedig válaszol, majd cserélnek. Szóval ezt inkább már amolyan szerepjátékként használják, de nagyon cuki, ahogy ilyenkor egymásra koncentrálnak. 

Végül, de nem utolsó sorban, mindenki hoz egy-egy személyes kedvencet. Kislányomnál ez valamilyen állatka, vagy baba, kisfiamnál pedig szinte mindig valamilyen mezőgazdasági jármű a nyerő. Itt az egyetlen kikötésünk az, hogy legalább valamelyik kisebb méretűt válasszák, mert tényleg nem szeretünk nagy csomagokkal utazni.

Ezek a mi jól bevált játékaink, nem nagy dolgok, de mégis élvezetes velük az út és gyorsabban repül az idő. Tényleg nem kell a fél házat összecsomagolni, csak hogy semmi ne hiányozzon nekik. Nagyon jól el tudnak játszani kevesebb játékkal is, hiszen néha egy üres vizespalack is jobb móka ezer drága fejlesztő játéknál 👀

Persze ne gondoljátok, hogy a menetidő minden egyes percében ezekkel a játékokkal játszanak szép csendben, miközben mi ülünk és azon gondolkodunk, hogy hogy lehetnek ennyire nyugodt gyerekeink, mert nem 😉. Van amikor érdekesebb a felvillanó "Kapcsolják be a biztonsági övet" jelzés, vagy a mellettünk elhaladó zsúrkocsi és máris kezdetét veszi egy végeláthatatlan kérdés sorozat, és ilyenkor csak az erősebb hátszélben reménykedünk 🤭.

Szóval bátran tervezzetek hosszabb repülős utakat is gyerekekkel, hiszen egy kis rákészüléssel simán le tudjátok őket foglalni. És akkor sem kell megijedni, ha van egy kis sírás vagy kiborulás az út során, hiszen bármi megzavarhatja őket, csak úgy, mint az otthoni környezetben is. Ilyenkor gyorsan ki kell zökkenteni őket ebből az állapotból és mehet minden tovább 😉

Ha pedig nagyon félne a gyerkőc (vagy esetleg Te) az utazástól, akkor egy elsősegély-csepp keverék mindig jó, ha lapul a zsebedben 😉.

 
 
Previous
Previous

Hadd menjen!

Next
Next

Gyerek a fedélzeten